Dojazd
Kontakt
Kalendarz
Roku szk.


Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Aktualności

Galeria

Biblioteka
Scenariusz
ewakuacji
Dziennik
elektroniczny


ZASTOSOWANIE KWASÓW AHA W ZABIEGACH KOSMETYCZNYCH
      W dniu 11.12.2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie firmy Clarena. Zostały zaprezentowane trzy rożne zabiegi przy użyciu kwasów AHA, niektóre z zastosowaniem rollera. Wykonanie zabiegów było poprzedzone wykładem dotyczącym rodzajów, stężeń i pH kwasów oraz zastosowania kwasów w praktyce gabinetowej. Słuchacze poznali preparaty kosmetyczne niezbędne do wykonania poszczególnych zabiegów, zalecenia dla klienta przed i po zabiegu. Wykonane zabiegi były dobrane do rodzaju i problemów skóry. Przeprowadzone szkolenie pozwoliło słuchaczom przybliżyć kolejność wykonywania czynności podczas zabiegu z kwasami z uwzględnieniem aktualnie stosowanych metod.


TYDZIEŃ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH - RELACJA
     W dniach 4 - 6 grudnia 2017 r. słuchaczki Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych wykorzystując również stronę internetową szkoły, wystosowały zaproszenie na pokazy swoich umiejętności zawodowych – kosmetycznych. Pokazy odbyły się w budynku szkoły przy ul. Kazimierzowskiej 60. W holu I piętra uczniowie naszej szkoły oraz przybyli goście mogli skorzystać z oferowanych przez słuchaczki zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.

W programie pokazów przewidziano między innymi:
 • zabiegi pielęgnacyjne dłoni,
 • pokazy makijażu dziennego i wieczorowego,
 • stoisko z mikrokamerą do obserwacji włosów i znamion skóry,
 • zabieg kawitacji jako alternatywy peelingu z nałożeniem maski na twarz.

Wśród gości, którzy przybyli na pokazy byli nauczyciele i uczniowie:
 • Zespołu Szkół nr 11 im. W. Grabowskiego ul. Ratuszowa 13
 • Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 ul. Wiśniowa 56
 • Niepublicznego LO SMS PZKOSZ nr 71 w Łomiankach


TYDZIEŃ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH
     Szkoła Policealna nr 50 dla Dorosłych w Warszawie zaprasza na pokazy umiejętności zawodowych kosmetycznych w dniach 4 - 6 grudnia 2017 r. Pokazy rozpoczynać się będą o godzinie 12 w budynku szkoły przy ul. Kazimierzowskiej 60.

W programie między innymi:
 • prezentacja zabiegu pielęgnacyjnego dłoni, pokaz demakijażu z poradami i peelingiem,
 • wykonanie makijażu dziennego i wieczorowego, stoisko z mikrokamerą do obserwacji włosów i znamion skóry,
 • zabieg kawitacji jako alternatywy peeling z nałożeniem maski na twarz.
Zainteresowanych pokazami umiejętności kosmetycznych prosimy o potwierdzenie obecności w wybranym terminie na adres e-mail: sekretariat@zso.edu.pl lub telefonicznie (22) 849-62-18.


MEZOTERAPIA KWASEM HIALURONOWYM I INNE ZABIEGI FIRMY ARKANA
     5.12.2017r. we wszystkich klasach szkoły kosmetycznej odbyło się szkolenie firmy Arkana. Zaprezentowano terapię kwasem hialuronowym z użyciem Mezopistoletu Eliance uzupełnioną ściśle dobranymi do tego zabiegu kosmetykami. Słuchacze mogli przetestować profesjonalne kosmetyki, uczestniczyć w wykonaniu zabiegów i zapoznać się z substancjami czynnymi preparatów użytych podczas pokazu zabiegów. Zaprezentowano pierwszą serię kosmetyków, która wykorzystuje w swoim składzie olej z konopii.


SZKOLENIE FIRMY CHIODO
     Dnia 30.10.2017r. w naszej szkole odbył się pokaz firmy CHIODO z produktami do pielęgnacji paznokci. W pokazie uczestniczyli uczniowie klasy 2 PWA. Wydarzenie to zaczęło się od pokazu multimedialnego w którym zawarte zostały wszelkie informacje na temat firmy jak i jej produktów. Po części oficjalnej i teoretycznej słuchacze mogli zobaczyć jak Pani prowadząca pokaz wykonuje najmodniejsze zdobienia paznokci. W trakcie opowiadała o produktach których używa, jak również przekazywała ciekawostki o najnowszych kolekcjach lakierów pt: Thermo color czyli kolekcji zmieniającej kolor w zależności od temperatury, lakierów świecących w ciemności – ILUMINOUS, a także kolekcji Edyty Górniak. Największym zainteresowaniem słuchaczy cieszył się efekt kociego oka. W ostatnim etapie pokazu mogli własnoręcznie wypróbować produkty i wykonać swoje własne zdobienia paznokci przy użyciu produktów jaki i akcesoriów tej firmy.


PEDIKIUR LECZNICY W "CENTRUM STOPY"
     10.10.2017 r. klasa druga odwiedziła gabinet „Centrum Stopy” przy ulicy Kazimierzowskiej 69, gdzie obserwowała pracę podologa przy zakładaniu klamry korekcyjnej na wrastające paznokcie oraz tamponady. Odbył się wykład dotyczący prawidłowego postępowania z narzędziami po wykonanym zabiegu oraz pokaz: odciski i modzele – metody usuwania dolegliwości z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi.


WYJŚCIE NA TARGI KOSMETYCZNE BEAUTY&SPA
     24 września 2017r. klasa pierwsza Szkoły Kosmetycznej uczestniczyła w targach branżowych odbywających się w Warszawie przy ulicy Marsa. Słuchaczki poznały najnowszą aparaturę i produkty profesjonalne do pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp. Bardzo chętnie uczestniczyły w pokazach makijażu i prezentowaniu produktów oraz akcesoriów do makijażu. Były zainteresowane pokazami zabiegów profesjonalnych na twarz i ciało z zastosowaniem nowoczesnej aparatury oraz technikami zdobienia paznokci. Brały udział również w prowadzonych wykładach.


DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW - POLAK MAŁY
     Szkoła brała udział w obchodach Dnia dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pt."Polak mały" Zorganizowaliśmy duże stoisko z poradami fryzjersko - kosmetycznymi. Zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło najśmielsze oczekiwania. Dzieci czekały grzecznie w dużej kolejce na zdobienie twarzy i włosów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe dopinki, manicure, makijaż. Nawet Pani Premier z zainteresowaniem patrzyła na poczynania naszych uczniów i radosne miny dzieci.


KONKURS MAKIJAŻU I STYLIZACJI - W ŚWIECIE LALEK
     W poniedziałek 10 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs makijażu i stylizacji pt. „W świecie lalek”. Udział wzięli słuchacze Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych.
W konkursie oceniano przygotowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami bhp, kreatywność i pomysłowość, stopień trudności, estetykę wykonania oraz ogólny wizerunek postaci.
Komisja konkursowa przyznała nagrody:
 • I miejsce - Paulinie Skoniecznej (1PWA)
 • II miejsce - Justynie Pawlak (1PWA)
 • III miejsce - Katarzynie Kuć (2PWA)
  Wyróżnienia:
 • Kamili Exner (2PWA)
 • Dominice Czarneckiej (1PWA)
 • Marcie Wancerskiej (2PWA)
 • Magdalenie Wylotek (1PWA) • GETLOOKY!
       Jeżeli jesteś kosmetyczką, bądź masażystką, dojeżdżasz do klientów i chcesz być częścią zespołu GetLooky - zajrzyj na stronę: www.getlooky.pl
       Z GetLooky sama zarządzasz swoim czasem, wybierasz rejon, w którym chcesz działac i decydujesz, z którymi klientami chcesz pracować. Nie musisz wynajmować miejsca w salonie - my dbamy o reklamę i by Twój kalendarz był wypełniony, a wiekszość zysków z zabiegów zostaje w Twojej kieszeni! Nie musisz rezygnować też ze swoich dotychczasowych klientów.


  KOSMETYKI WEGAŃSKIE
       5.12.2016r. w klasie 1PWA odbyło się szkolenie amerykańskiej firmy ARBONNE. Jej produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, ubocznych produktów zwierzęcych, sztucznych aromatów i barwników, oleju mineralnego, parabenów . Celem spotkania było zapoznanie z trendami w rozwoju kosmetyki oraz składnikami aktywnymi. Podczas zajęć słuchaczki testowały preparaty do domowej pielęgnacji twarzy i ciała oraz mineralne produkty do makijażu.


  SPOTKANIE Z PODOLOGIEM: PEDIKIUR LECZNICZY I FREZARKOWY. KLAMRY KORYGUJĄCE
       1.12.2016r. na zajęcia do klasy drugiej Szkoły Kosmetycznej została zaproszona Pani Katarzyna Exner. Przedstawiła wskazania i przeciwwskazania do pedikiuru. Wskazała technikę usuwania modzeli. Wykonała pedikiur leczniczy, korekcję wrastających paznokci, nakładanie klamry korygującej oraz tamponadę z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi. Słuchaczki miały możliwość poznania zasad pracy ze stopami problematycznymi.


  MANIKIUR INFINI
       24 listopada 2016r. w klasie 2PWA odbył się drugi etap szkolenia firmy KABOS. Dotyczył manikiuru hybrydowego Infini. Słuchaczki korzystały z produktów firmy wykonując stylizację paznokci. Wykonywały również zdobienia o akcencie świątecznym.


  ZDOBIENIE PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ METODĄ HYBRYDOWĄ
       6 października 2016r. na zajęciach w klasie drugiej Szkoły Kosmetycznej odbyło się szkolenie firmy KABOS dotyczące zdobień płytki paznokciowej metodą hybrydową. Szkolenie przebiegło w formie warsztatowej z preparatami do zastosowania podczas zabiegu. Słuchaczki zapoznały się z techniką wykonania stylizacji ombre, mirror.


  WYJŚCIE NA TARGI KOSMETYCZNE BEAUTY& SPA
       25 września 2016r. klasa pierwsza Szkoły Kosmetycznej uczestniczyła w targach branżowych odbywających się w Warszawie przy ulicy Marsa. Słuchaczki poznały najnowszą aparaturę i produkty profesjonalne do pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp. Były zainteresowane prezentowanymi preparatami kosmetycznymi oraz pokazami zabiegów profesjonalnych na twarz i ciało oraz technikami zdobienia paznokci. Uczestniczyły również w prowadzonych wykładach.


  SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PRACODAWCY
       24 maja 2016r w Szkole Policealnej nr 50 odbyło się spotkanie z panią Iwoną Kupczyk - przedstawicielem pracodawcy właściciela sieci salonów „Time for Wax” pod hasłem „Czekamy na Ciebie”.


  SZKOLENIE TRYCHOLOGICZNE: PIELĘGNACJA SKÓRY OWŁOSIONEJ GŁOWY
       3 marca 2016r w Szkole Policealnej Kosmetycznej w klasie 1PWA specjalista trychologii Pani Ewa Cognac przeprowadziła zajęcia warsztatowe z zakresu kompetencji trychologa. Omówiła szczegółowo anatomię i fizjologię skóry głowy oraz włosów, najczęściej spotykane problemy, przyczyny wypadania włosów, pielęgnację skóry głowy, kartę klienta, badania genetyczne i suplementację. Słuchaczki miały możliwość obejrzenia i wykonania diagnozy z użyciem mikrokamery, darsonwalizację, mezoterapię mikroigłową i masaż głowy.


  PIĘKNE RZĘSY. STYLIZACJA RZĘS KROK PO KROKU
  METODA PRZEDŁUŻANIA RZĘS 1:1
       3 marca 2016 klasa pierwsza Szkoły Policealnej Kosmetycznej uczestniczyła w pokazie stylizacji rzęs metodą 1:1. Poznała preparaty niezbędne do wykonania zabiegu, rodzaje rzęs i techniki doboru długości rzęs do kształtu oka. Przeprowadzony zabieg przedłużania rzęs przybliżył kolejność wykonywanych czynności oraz zalecenia pielęgnacji oczu po wykonanej stylizacji.


  PODOLOGIA W GABINECIE. STOPA CUKRZYCOWA
       10 grudnia 2015 r. słuchaczki klasy drugiej Szkoły Policealnej Kosmetycznej wyszły na wycieczkę do przychodni „Centrum Stopy”, która zajmuje się leczeniem ran i specjalistyczną pielęgnacją stóp. Zobaczyły jak wygląda gabinet podologiczny. Zapoznały się z jego wyposażeniem, metodami dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. Dowiedziały się jak diagnozować choroby stopy. Poznały metody usuwania dolegliwości stóp (modzele, odciski, wrastające paznokcie) z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi. Uczestniczyły w zabiegu założenia klamry korygującej wrastający paznokieć. Uzupełniły wiedzę dotyczącą postępowania i zaleceń pielęgnacyjnych przy stopie cukrzycowej.


  BEAUTY SALON W PARAGRAFACH. PROTOKOŁY ZABIEGOWE I STANDARDY JAKOŚCI USŁUG
  JAKO SYMBOL DOBRYCH PRAKTYK W GABINECIE URODY
  ORAZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA W BRANŻY BEAUTY
       30 listopada 2015 w Szkole Policealnej Kosmetycznej odbył się wykład „Beauty Salon w paragrafach” prowadzony przez Panią Beatę Wielgosik z firmy Beauty Management i Panią Annę Maciaszek z firmy MedLegalis. Dowiedzieliśmy się jak prowadzić bezpieczny salon kosmetyczny, przechowywać dane osobowe klientów, zapobiegać uchybieniom w procedurach higienicznych. Zostały przedstawione wymogi dotyczące dokumentacji, szkoleń BHP powiązane z odpowiedzialnością prawno-finansową właściciela salonu.


  KLASYCZNY MASAŻ CIAŁA. DRENAŻ LIMFATYCZNY.
       Dnia 22 października 2015 na zajęcia do klasy 2PWA został zaproszony fizykoterapeuta mgr Tomasz Pieśko. Przedstawił wskazania i przeciwwskazania do wykonania masażu klasycznego ciała. Wykonał masaż klasyczny poszczególnych odcinków ciała z dokładnym omówieniem opracowywanych partii mięśniowych oraz drenaż limfatyczny kończyn dolnych. Spotkanie wzbogaciło też wiedzę słuchaczy dotyczącą zapobiegania chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa w pracy kosmetyczki.